top of page
Recycled Paper
Recycled Paper

שאלות, תשובות
ודברים שחשוב לדעת

 • מתי אפשר לבטל הרשמה לשיעור?
  ביטול שיעור יתקבל 24 שעות מראש! שיעור שבוטל לא יחויב רק במידה והועברה הודעה של לפחות 24 שעות מראש. עבור שיעורים בימי א בבוקר ובערב יש להעביר הודעה עד יום שישי ב 12:00.
 • האם צריך אישור רפואי כדי להתאמן בסטודיו?
  כן, בהחלט! יש להעביר ישירות למור את האישור הרפואי שהינכם כשירים לפעילות בסטודיו. דאגו לכך לפני תחילת האימון הראשון!
 • איך נרשמים לשיעורים? מהו שיבוץ קבוע ומהו שיבוץ על בסיס מקום פנוי?
  מספר המקומות בכל שיעור מוגבל (עד 7 משתתפים בשיעור) ולכן הרישום הוא מראש לשיעור.לרוב המתאמנים, ימים קבועים בשעות קבועות שאליהם הם מגיעים כדי למנוע רישום מחדש מדי שבוע לשיעורים וגם כדי להבטיח שיש להם מקום קבוע בשעה קבועה- רישום קבוע מתבצע על ידי הסטודיו ברישום קבוע במערכת. שיבוץ קבוע מחייב נוכחות קבועה בשיעורים אלו. מתאמנים שלא יגיעו למועד שיבוץ הקבוע שלהם, ייאלצו לרדת מהשיעור הזה ולמצוא חלופות. למי ששיבוץ קבוע לא מתאים, יוכל להיכנס לאפליקציה של הסטודיו (pilates&more) מדי שבוע ולהירשם עצמאית לשיעורים על בסיס מקום פנוי. דרך האפליקציה תוכלו להירשם לשיעורים פנויים, להירשם כסטנד ביי לשיעורים מלאים, לבטל רישום לשיעורים ולהתעדכן במצב המנוי שלכם.
 • מהי קבוצת הווצאפ של הסטודיו?
  קבוצת הווצאפ של הסטודיו נועדה כדי לאפשר מענה לביטולים של הדקה ה 90 (קבוצה לקריאה בלבד). במידה ואתם נאלצים לבטל שיעור (פחות מ 24 שעות מראש), יש לעדכן את הסטודיו בדבר ביטול השיעור. במקרה כזה תשלח הודעה בקבוצה לכולם, במידה והשיעור יתמלא במקומך, לא תחויב על השיעור. מעבר לענין החיוב, המטרה העיקרית נועדה לאפשר לאחרים גם להגיע לשיעור שהתפנה בו מקום (לרוב לשיעורי הערב שבהם יש ביקוש רב).
 • רשימת המתנה מהי?
  במידה וקיים שיעור במערכת שהינו מלא, ניתן להירשם לרשימת המתנה. ברגע שמתפנה מקום- המערכת שולחת לרשומים בהמתנה הודעה- ההודעהמציינת כי ניתן להירשם כעת כי התפנה. זכרו, זה שאתם רשומים בהמתנה לא אומר שאם מתפנה אתם רשומים לשיעור אוטומטית- יש צורך ברישום עצמאי שלכם שוב לשיעור.
 • איך נרשמים לקבל הודעות מהסטודיו?
  לסטודיו יש רשימת דיוור- ניוזלטר: אני מזמינה אתכם להרשם ולקבל ממני ניוזלטר עם פוסטים חדשים שיעלו בבלוג, חדשות ועדכונים מהסטודיו, ודברים שלא כדי לפספס. אז איך נרשמים לתפוצת הדיוור? נכנסים ללינק ונרדשים בטופס הרשמה לדיוור: https://www.pilatesandmore.co.il/registertoblog
 • איך אדע מה רמת השיעור אליו אני נרשם?
  מערכת השיעורים בנויה כך שיש רמות לשיעורים. כוכבית אחת- מתחילים, כוכבית פלוס- מתחילים פלוס, 2 כוכביות- בינוני, 2 כוכביות פלוס- בינוני פלוס, 3 כוכביות- מתקדמים. יש להרשם לשיעורים הרלוונטיים עבור הרמה שלך, אם אינך בטוח ברמה בה אתה נמצא, אנא התייעץ עם מדריכות הסטודיו.
 • למי מתאימת שיטת פילאטיס מכשירים?
  נשים, גברים, בוגרים וצעירים, עם כאבי גב ושרירים תפוסים או לאנשים בריאים לחלוטין, לנשים אחרי לידה, לנשים לפני לידה, לספורטאים או לבני אדם שלא נהנים מספורט כלל- שיטת פילאטיס מתאימה לכו-לם. אנו תמיד מתאימים את הפילאטיס לאדם-ולא את האדם לפילאטיס כך שכל מתאמן מתקדם בקצב שלו, ע"פ יכולותיו ומטרותיו. בנוסף, באמצעות אימון הפילאטיס אפשר להשיג קשת רחבה של השפעות חיובית על הגוף כך שכל מתאמן מוצא לעצמו- בתוך שיטת האימון- את הנישה המתאימה לו ביותר. יש לזכור שהעובדה כי הצוות המקצועי שלנו מכיר את הגוף של כל מתאמן ומתאמנת מקרוב, אנו מסוגלים לתפור להם את האימון המתאים ביותר.
 • איך עליי להתלבש לשיעורים?
  עם בגדי אימון נוחים- עדיפות לבגד צמוד, גרביים (אין צורך בנעליים), שיער ארוך אסוף בגומיה. לשיעור הנסיון, יש להגיע 5 דקות לפני תחילת האימון על מנת לחתום על טופס הצהרת בריאות.
 • למה דווקא פילאטיס מכשירים?
  המכשירים ניבנו במקור על מנת לאפשר לגוף תמיכה במקומות הרצויים. הקפיצים שבמכשירים מאפשרים אימון עם התנגדויות מותאמות ורצויות לכל תרגיל ולכל אדם. המסגרת של המכשירים נותנת הרגשה מאורגנת לגוף ומגוון התרגילים רחב יותר. התוצאה: מענה מדויק יותר לצרכים, איכות תנועתית יותר זורמת ורכה, תחושה כללית של הנאה והתחדשות. המכשירים כוללים מערכות קפיצים בעלי דרגות קושי שונות, המותאמות באופן אישי למתאמן. הפעילות כוללת תנועות המותחות את הקפיצים ויוצרות התנגדות קפיצית. העבודה עם דרגות קושי שונות של הקפיצים מאפשרת שליטה על עומסים בזמן התרגול ובכך ניתן למנוע לחץ מיותר על מפרקים. ההתנגדות הקפיצית מאפשרת טווח תנועה מלא ובכך מאריכה ומחזקת את השריר. כמו כן, מתבצעת הפעלה של שכבת השרירים העמוקה ביותר הקרובה לשלד ובכך למעשה מחטבת, מייצבת ושומרת על הגוף כולו. התנגדות הקפיצים תורמת לחיזוק ולבניית עצם ובכך עוזרת במצבי אוסטאופרוזיס. מרבית התרגילים מתבצעים בישיבה או שכיבה להשגת שליטה מלאה בגוף ותמיכה באזורים חלשים אשר זקוקים לחיזוק ושיקום. האימון עם מכשירי הפילאטיס מאפשר לכל אחד להתחזק ולעבוד בהתאם ליכולתו, ובכך למצות יותר את הפוטנציאל הטמון בכל אחד ולהגיע להישגים משמעותיים במהירות. כתוצאה מהעבודה עם המכשירים אנו נפטרים מכאבים, מחזקים שרירי ליבה, שרירים פנימיים ורצפת אגן, מייצרים תמיכה לגב והצוואר, השרירים מתארכים והגוף מתחטב ומתמלאים אנרגיה וחיוניות.
 • האם השיטה מתאימה גם לגברים?
  בהחלט! ממציא השיטה היה גבר, האימון עצמו דינאמי ומאתגר מאוד. בין אם אתה הייטיקיסט, אצן, בודי בילדר, אתגרי או לא – היתרונות שהפילאטיס מציע לגברים מונים בין היתר: פיסול של הגוף באופן מדויק, מניעת פציעות, הגדלת טווח תנועה.
 • מה לגבי בעיות גב? האם ניתן להתאמן בשיטה במקרים כאלו של בעיות ע"ש? ( פריצות דיסק, בלט, עקמת, קיפוזיס, ספונדילליזסטזיס ועוד)"
  בעיות גב שונות מתרחשות עקב חוסר איזון במערכת השלד והשריר וחולשה בשרירי הגב התחתון. פילאטיס מכשירים עוזר לווסת את העומס על השלד במהלך האימון ובכך מפזר לחצים ועומסים תוך חיזוק שרירי הגב. שרירי היציבה נותנים תמיכה לגב ולבטן באופן מיטיב והגוף לומד להתנהל ולאזן את עצמו מחדש. לפעמים זה הספורט היחידי שניתן לבצע במקרים שכאלו- ההתנגדות של הקפיצים בשילוב התמיכה שלהם נותנת מענה מדויק ואפקטיבי לסובלים מבעיות ע"ש. כמו כן שאופציות האימון ככ מגוונות שמאפשרות להתאים למתאמן את שיטת האימון המדויקת עבורו- רק שכיבה למשל ללא נשיאת משקל על הרגליים, מנחים משתנים...
 • האם כדאי להתאמן בפילאטיס מכשירים סביב הריון (לפני, במהלך ואחרי)?"
  בודאי. באופן כללי אין מניעה מפעילות גופנית בהריון למעט מקרים מיוחדים. פילאטיס בהריון הוא דבר חיוני לגוף ולנפש. מומלץ לעשות פילאטיס בהריון עם מדריך מוסמך והקפדה על הקשבה לגוף. נשים אשר עסקו בפעילות גופנית רציפה לפני ההריון יקבלו לרוב אישור מרופא להמשיך בפעילות אותן עשו באופן רציף . נשים אשר לא עסקו בספורט לפני כניסתן להריון , לרוב יומלץ להן להמתין עד שבוע 13 ואז להתחיל פעילות גופנית מותאמת. פילאטיס הוא אימון גופני מומלץ לנשים בהריון מכיוון שעקרונותיו מתאימים לצרכיה של האישה ההריונית והאימון בקבוצה קטנה ועם מדריך מנוסה מותאם למצבה הגופני. באימון פילאטיס מכשירים בהריון אנחנו: מחזקים את שרירי הליבה ורצפת האגן ומכינים את הגוף ללידה קלה יותר, מחזקים את שרירי הרגליים על מנת להתמודד עם נשיאת ההריון, מזרימים דם לכל איברי הגוף ומונעים בצקות וכבדות, מחזקים את שרירי הזרועות והגב למניעת כאבי גב והכנה לקראת נשיאת התינוק וכמובן חווים אימון המשפר את ההרגשה הכללית ומצב הרוח.
 • האם השיטה יכולה לסייע לי לרדת במשקל?
  תזונה נכונה חשובה תמיד וגם כאן יש להקפיד עליה – היא המפתח לירידה אמיתית במשקל. לא נהוג להתייחס לשיטה כשורפת שומן או רק מחטבת אלא מחזקת בעיקר. אין ספק שהעבודה אל מול הקפיצים מסייעת בחיזוק ובחיטוב שכן יש התנגדות משמעותית לעבודה, עם זאת, זו לא מהות השיטה. פילאטיס מכשירים לא שורף שומן היות ואינו עובד על בעירה של השריר כמו בפעילות אירובית. עם זאת, פילאטיס מעודד תנועה של האיברים הפנימיים ומסייע בעידוד חילוף החומרים בגוף דבר שחשוב מאוד להרזיה.
 • מה ההבדל בין פילאטיס מכשירים לפילאטיס מזרן?
  הקפיצים של המכשירים מאפשרים לווסת את מידת ההתנגדות שיש לשריר בזמן התרגול. כשג'וזף פילאטיס פיתח את השיטה לשיקום פצועים ממלחמת העולם הראשונה בתחילת המאה ה 20, הוא לא יצר הפרדה בין פילאטיס מכשירים לרצפה באימון, אלה עבד על פי הפרופיל הגופני והצורך האישי של כל מתאמן. עם הזמן, הגישות השונות שהתפתחו, ותנאי השטח השונים נוצרה הפרדה בין שיעורי הרצפה למכשירים. שיעורי המכשירים יכולים להיות מאתגרים מאוד ובנוסף מספקים תמיכה לחלק גדול מהתנועות. ניתן לעבוד עם אנשים בשיקום ובו זמנית לבצע תרגילים מאתגרים ומייזעים לספורטאי עלית. שיעורי מזרן פונים גם לגברים וגם לנשים, כשמטרתם אינה עיצוב אלא עבודת גוף לפי כל עקרונות הפילאטיס- נשימה, תנועתיות , שליטה ודיוק, זרימה והתפתחות שרירים מאוזנת. פילאטיס מזרן ופילאטיס מכשירים משרתים את אותן המטרות- גוף גמיש וחזק ומאוזן. במהלך שיעורי המזרן משקל הגוף עצמו יוצר את עבודת ההתנגדות, מול המכשירים בהן הקפיצים יוצרים את ההתנגדות הזו. הבדלים נוספים טמונים ברפרטואר עשיר יותר בשיעורי המכשירים מול תרגול זורם בתרגול המזרן וכמובן- גודל הקבוצות ונגישות השיעורים. לשיעורי המכשירים יש יתרון גדול בכך שאלו שיעורים קטנים וכמעט אישים לחלוטין, והמתאמן זוכה למירב תשומת הלב מהמדריך ויכול לצבור ביטחון, שליטה ולהתחזק. הרפורמר נותן מענה בטוח לאותם מתאמנים שרוצים להתחזק ולעלות יכולת שרירית כדי להצליח להתמודד גם בשיעורי המזרן, שם חוזק השריר, גמישותו ורמת השליטה בביצוע התרגיל בצורה נכונה באה לידי ביטוי משמעותי. המפתח ככל הנראה טמון בשילוב של שתי האופציות באחד- שיעור המשלב גם תרגילי מזרן וגם תרגילים על המכשירים, וכך זוכים ליהנות מכל העולמות- ליצירת עבודת גוף מלאה עם שלל וריאציות, עניין ודיוק למתאמן.
 • מה ההבדל בין פילאטיס מכשירים לחדר כושר?
  בחדר כושר הדגש הוא על הגדלת מסת השריר באופן שמקצר אותו, האימון מחולק לאזורי גוף ומתיחות מתבצעות בנפרד מתרגילי מהאימון. בפילאטיס מכשירים הדגש הוא על חיזוק והארכת השרירים, תנועתיות מקסימאלית במפרקים, אימון השרירים העמוקים התומכים בשלד ובאיברים הפנימיים (שרירי הליבה), שימת לב לנשימה ויתרונות נוספים המשרתים את החוויה הכוללת של מערכות הגוף.
 • כמה אנשים מתאמנים בקבוצה?
  האימון מתקיים בקבוצות קטנות ואינטימיות של עד שבעה אנשים בשיעור, זאת על מנת לתת מענה אישי ולכוון כל אחד ואחת על פי צרכיו. כמו כן, יש אפשרות לאימונים פרטיים וזוגיים.
 • כמה פעמים בשבוע מומלץ להתאמן?
  ג'וזף פילאטיס – מפתח השיטה אמר: "אחרי 10 שיעורים תרגישו את ההבדל, אחרי 20 תראו אותו ואחרי 30 יהיה לכם גוף חדש לגמרי". מומלץ מינימום פעמיים. היות והאימון הוא אישי כך גם התשובה לשאלה: כמה מהר ארצה להרגיש הבדל, לראות אותו, להיות בגוף חדש? כמובן שהכל קשור גם בעניין של זמן ותקציב.
 • איך מתחילים?
  יש אפשרות להגיע לשיעור ניסיון בקבוצה או לשיעור פרטי ניסיון. מתרשמים מהסגנון, משיטת האימון ומהסטודיו ומחליטים אם מצטרפים. לאחר מכן נרשמים לימים ושעות רצויות והמתאימים לך- מראש או מדי שבוע מחדש ופשוט מגיעים.
 • שיעור פרטי או קבוצתי? מה עדיף?
  שיעור פרטי הינו שיעור "אחד על אחד" – המתאמן והמדריך בחדר פרטי. אימון מסוג זה מותאם ספציפית לצרכי אותו מתאמן ולרצונותיו האישיים. גם בשיעורים הקבוצתיים ישנה התייחסות לכל מתאמן , מגבלותיו וצרכיו מכיוון שהקבוצה קטנה יחסית אך כמובן שבשיעור פרטי מלוא תשומת לב המדריך בכל רגע ורגע מופנית לאדם אחד ולכן ניתן להתעמק יותר ולבצע שיעור גם לאדם שאינו עומד בקצב של הקבוצה או שאינו מסוגל לבצע תרגילים באופן סטנדרטי.
 • מתי בעצם רואים תוצאות?
  אם תתמידו באימונים תוכלו תוך שיעורים בודדים כבר לחוש בהבדל הפיזיולוגי של הגוף. לאחר 8 שיעורים במסגרת זמן מתאימה תוכלו לחוש הקלה משמעותית בכאבי הגוף מהם סבלתם, או לא לחוש בכלל כאבים כמו כאבי גב, צוואר, מיגרנות ועוד. הבטן מתחילה להישאב פנימה, עמוד השדרה מתארך וכל שרירי הגוף מתחזקים. ככל שיעבור הזמן הגוף יכנס לשגרת האימונים ויתוחזק כראוי וכך גם התוצאות יהיו ניכרות יותר . "אחרי 10 שיעורים תרגישו את ההבדל, אחרי 20 תראו אותו ואחרי 30 יהיה לכם גוף חדש לגמרי" (ג'וזף פילאטיס)
 • כמה זמן אחרי לידה ניתן לחזור להתאמן?
  ניתן לחזור לפעילות גופנית שישה שבועות לאחר הלידה באישור רופא (משכב לידה). במידה ומדובר בניתוח קיסרי או סיבוך כלשהו ימליץ לרוב הרופא להמתין עוד קצת (לרוב בין 8-12 שבועות). אימון הפילאטיס יסייע לגוף להתחזק בהדרגה ולחזור לעצמו לאחר הלידה ועל כן מומלץ מאוד.
 • מאיזה גיל ניתן להתאמן?
  אימון פילאטיס מכשירים ניתן להתחיל בסביבות גיל 12, זה כמובן תלוי ברמת הבגרות של המתאמן, העבודה צריכה להיות מותאמת לגיל הבגרות, קפיצים בדרגת קושי המתאימה תוך כדי הידע וההבנה שבגיל זה המתאמן נמצא בלב של גדילת עצמות וצריך לקבל את תשומת הלב המתאימה לגילו. בסטודיו מתקיימת קבוצה מיועדת לנערות בלבד בימי ד אחהצ- כך שהעבודה מדויקת ומותאמת לגיל הנערות. בגיל זה הדגש יהיה על: חיזוק היציבה עבודה על שיווי משקל חיזוק חגורת כתפיים עבודת ליבה ו core מעבר לכך שהפעילות הגופנית תורמת לטיפוח יציבה טובה ונכונה ומודעות לשינויים המביאים איתם גיל התבגרות זה, הפעילות תורמת לבטחון העצמי של הנערות והנערים וליצירת דימוי גופני חיובי, מודעות גופנית, תשומת לב ליציבה נכונה ושיפור יכולותיהם הגופניות.
 • האם השיטה יכולה לסייע בבעיות ברכיים? האם ניתן להתאמן כשיש כאבי ברכיים?
  בוודאי, אימון פילאטיס לאורך זמן תורם לחיזוק השרירים התומכים את הברך ובכך מפחית כאבי ברכיים ומקל על העומס הנוצר עליהן. באימון פילאטיס מכשירים קיים ערך מוסף של עבודה עם קפיצים אשר מאפשרים תהליך מהיר יותר ותמיכה גדולה במהלך התרגול.
 • האם שיטת הפילאטיס מסייעת כנגד אוסטאופורוזיס (בריחת סידן מהעצמות)?
  התעמלות בונה עצם היא התעמלות אשר תורמת לחיזוק העצמות. במצבים של אוסטיאופורוזיס (בריחת סידן מן העצמות) או סיכון גבוה לפתח אוסטואופרוזיס ממליצים רופאים לעשות פעילות אשר מחזקת את העצמות ומגנה עליהן מפני שבירה, פעילות המשלבת עומס ודחיסה. פילאטיס מכשירים הינה התעמלות בונה עצם – השילוב בין סוג התרגילים והעבודה מול התנגדות הקפיצים תורמת לשיפור ניכר במצבי דילול עצמות.
 • האם השיטה מסייעת ביציבה נכונה?
  בהחלט! בפילאטיס עובדים על חיזוק שרירי הליבה. חיזוק שרירי הליבה עוזר להגיע למצב של יציבה נכונה ואזור מרכז אסוף. חגורת הכתפיים מתחזקת, דבר המוביל לעמידה זקופה ופתוחה באזור הגב העליון , תחושת צמיחה והתארכות של הגוף. בנוסף, לומדים כיצד לא לעמוד בגב מוקשת יתר על המידה ואז היציבה משתפרת וגם כאבים באזור הגב נעלמים.
Recycled Paper

יש לכם שאלה נוספת?
נשמח לענות ולעזור

אימון בסטודיו לפילאטיס מכשירים
bottom of page